Stěhování kanceláří raději svěřte stěhovací firmě


Stěhování kanceláří v Praze provádí obvykle stěhovací firmy, i když nelze vyloučit výjimku, pokud se dohodnou zaměstnanci s majitelem společnosti, že stěhování provedou sami, samozřejmě za úplatu. Toto je lákavá představa zejména pro muže, ovšem v mnoha firmách pracuje řada žen, a tak se tento sen může komplikovat nedostatkem pracovních sil. Proč raději svěřit tuto práci odborníkům?

školicí místnost

Je toho moc – kdo se odhodlá přestěhovat dvacet kanceláří svépomocí, může někde v polovině akce zjistit, že to přehnal, a že dochází síly. Náročné je to zejména při demontáži nábytku a přenášení některých břemen po schodech, co se nevejdou do výtahu. Pokud jsou v kancelářích pouze malé komody, psací stoly, židle a poličky na květiny, tak se to dá ještě zvládnout poměrně lehce, ale musíte-li přestěhovat i koberce, velké lustry, šatní či šanonové skříně, vestavěné skříně na míru, kuchyňské linky, nápojové automaty, velké chladničky a další větší a těžší předměty, může při tom dojít i k úrazu a oslabení imunity, vedoucí až k onemocnění a zcela zbytečné pracovní neschopnosti.

stěhování firmy

Budete mít spoustu starostí s balením a vybalováním – nezapomeňte, že sbalit věci do krabic a vše zas vybalit, uklidit a zabydlet se na novém pracovišti, je náročný proces, a ten za vás stěhováci neprovedou. Zabydlení a uvedení pracoviště do provozu na novém místě je náročnější, než balení věcí před stěhováním, protože musíte zároveň přemýšlet konstruktivně – kam kterou věc položit, aby tu sloužila dobře svému účelu. Při vybalování mnohdy přijdete na to, že laserová tiskárna s kopírkou, která byla původně umístěna v rohu, bude lepší uprostřed stěny, aby k ní byl přístup ze tří stran, a že rostliny v polici vedle okna se hodí spíše proti oknu, kde je víc světla. Svěřte tedy tu rutinní práci stěhovákům, aby vám zbyl dostatek energie pro tvůrčí pracovní činnost.