Jídlem ku zdravíSpolečnost je v dnešní době zatížena civilizačními nemocemi. To jsou nemoci, které se objevují až v poslední době, kdy na lidstvo plně dopadají výdobytky, ke kterým se za celou dobu vývoje dopracovalo. Co je důležité je to, že těmto nemocem je možné předejít, ovšem k tomu je nezbytné, aby se člověk vzdal určitého komfortu, který mu současný život přináší. Například množství jídla, které s v dnešní době můžeme dovolit a velmi jednoduše sehnat, je naprosto enormní. Pokud na svůj příjem nehledíme, jdeme cestou k různým nepříjemným onemocněním. Jedno z těch nejběžnějších je diabetes mellitus druhého typu, kdy po dlouhodobém zvýšeném příjmu sacharidů dojde k tomu, že buňky již nejsou schopny tento cukr přijímat do svého nitra a metabolizovat ho.

závody v běhu

Cukr tak zůstane v krevním řečišti a začne působit nepříjemnosti, které mohou vést například ke ztrátě končetiny. Při nadměrném příjmu tuků, typicky živočišného původu, dojde k poškozování stěn cév, které se začnou postupně zužovat. Tyto stavy následně vedou k tomu, že některé oblasti těla nejsou dobře prokrveny. Což se může projevit například bolestí končetin při chůzi nebo jako angina pectoris. Angina pectoris je pak následně jen krůček k akutnímu infarktu myokardu.

horolezectví

Tím, kolik přijímáme potravy všeobecně, si způsobujeme nárůst hmotnosti. Pokud se tento jev spojí s efektem toho, že během dne převážně sedíme, je jednoduché si spočítat, že tím nejvíce trpí náš pohybový systém. Takto většina lidí v pokročilém věku trpí úpornými bolestmi zad, hlavy nebo i končetin. Jedním jednoduchým řešením je pohyb. Pro ten se Vám jistě bude hodit funkční prádlo craft. Pokud totiž máte kvalitní oblečení, ve kterém se Vám příjemně sportuje, může se toto stát Vaší oblíbenou činností. Takto pomůžete svému psychickému i fyzickému stavu, což obzvlášť ve vyšším věku zajisté oceníte.