Jak zacházet s internetemStarší lidé sice neměli tolik možností jako máme dnes, a je to teprve pár let, co byl internet zaveden i do domácností. Není se čemu divit, že hlavně dnešní senioři jsou snadným cílem různých podvodníků. Bohužel je stále častějším problémem, že podvody a finty online zlodějů jsou stále promyšlenější a je těžké je odhalit včas ještě předtím, než jim odešlete svoje údaje, které dokážou v mžiku využít ve svůj prospěch.

hacker heslo

Mnoho lidí si naivně myslí, že nakupování přes internet je vždycky bezpečné. Tak to ale bohužel není. Stále roste počet lidí, kteří naletěli podvodnému e-shopu. Říkáte si, jak by mohl být obchod podvodný? Jednoduše. Na první pohled vypadá jako oficiální obchod, na kterém jste už někdy osobně mohli nakupovat, ale když se podíváte pozorně hlavně na kontaktní údaje nebo na URL adresu, uvidíte, že jde o podvodnou stránku. Nikdy na takovém webu nic nekupujte a už vůbec tam nesmíte ukládat svoje údaje k platební kartě. Nákup zboží na internetu může představovat riziko Hypoteka-bez-registru.neta pokud se nechte lapit do pasti, přijdete o peníze bez jakékoliv náhrady.

peníze dolary

Obezřetnost na internetu je vždycky na místě, protože podvody se šíří velice rychle a jsou stále důmyslnější. Jedním z moderních podvodů je rozesílání zásilek, které si nikdo neobjednal. Podvodníci tak zkouší jestli si nevyžádané zboží někdo přebere a pak požadují uhradit vysoké částky. Pokud jste si nic neobjednali, nic nepřebírejte. Internet je nejen plný nebezpečí, ale také se na něm můžete dozvědět spoustu užitečných informací. Vždycky sledujte internet a ověřujte si všechno co je jen trochu možné. Díky tomu můžete zjistit zda někomu padáte do léčky či nikoliv. Pozor také na různé důmyslně připravené zprávy od falešných profilů, které se snaží od lidí vylákat peníze pod smyšleným příběhem. Většinou se představují jako zahraniční lékaři nebo vojáci v nouzi a zaslané peníze nikdy zpět neuvidíte.