Nabíjejte rychleVýrobce iPhonu a dalších jablečných produktů sice dokáže vyrobit špičkové počítače, notebooky, hodinky a samozřejmě i telefony, ale co se týče příslušenství k telefonů, tady už to taková sláva není. V spodních letech se v rámci ekologie výrobce rozhodl, že nebude k telefonům dodávat ani klasická sluchátka, ani nabíječku. Odůvodnil to tím, že většina lidí přechází z modelu na model, a tak si mohou ponechat svoji stávající nabíječku, protože konektor zůstává stejný a nabíječky tak pasují na více modelů.

nabíjecí stanice

To znamená, že často mají lidé stejnou nabíječku několik let. Všechno má svoji životnost, a jinak tomu není právě ani u nabíječek. Naprostá většina lidí si nabíjí telefon tak, že jej dají do nabíječky a u toho ho běžně používají. Jenže kabely nejsou příliš dlouhé, a tak je koncovka nabíječky velice namáhaná tím, že majitelé telefony různě natáčí a drží daleko od sítě, a to právě kvůli nedostatečné délce nabíjecího kabelu. Stává se tak, že se kabel rozláme a nabíječka je dál nepoužitelná.

bezdrátová nabíječka

Co je lepší?
To by ale nebyl Apple, aby nepřišel s novinkou i v této oblasti. Došlo k vývoji bezdrátové nabíječky, která funguje se speciálním obalem na telefon. Společně funguje bezdrátová nabíječka na iphone s obalem na 100 % a telefon máte nabitý za chvilku. Je to rychlejší cesta než klasické nabíjení přes kabel, a navíc v tomto případě nehrozí, že by se vám kabel poškodil. Sice si s telefonem nebudete moct hrát během nabíjení, protože telefon musí ležet na nabíjecí podložce, ale alespoň už budete telefon nabíjet tak jak se má. Prodloužíte tím životnost baterie.

Jak se má telefon správně nabíjet?
Během nabíjení by se telefon neměl používat, a už vůbec by se na něm neměly hrát hry a používat aplikace, které spotřebovávají nejvíce energie. Tím vlastně telefon vybíjíte i při nabíjení. A co neví téměř nikdo – telefon byste měli vyndat z obalu, aby se nepřehříval.