Peníze nelze postrádatKdyž nemáme dost peněz, nemáme ani nijak záviděníhodný život. Protože nemáme-li peníze, nemáme možnost nakupovat a využívat nabízející se služby, a bez toho nám zákonitě musí něco chybět. A koupě zboží nebo využití placených služeb nelze jen tak něčím nahradit. Sami na to obvykle nestačíme. A nemáme-li tedy peníze, není nám dobře na světě.

Ale co s tím naděláme? Peníze si zkrátka sice někdy vyděláme v dost velkém množství, ale někdy to tak dokonalé v žádném případě není. A v mnoha případech nemáme ani dostatečné úspory, abychom si mohli být jisti tím, že nestačí-li právě náš příjem, bude přesto kde brát.

cizí peníze

Někdy prostě peníze nemáme, ani když je urgentně potřebujeme. Chtěli bychom být solventní, ale nejsme. A měli bychom se tak začít omezovat a možná žít i vysloveně chudě. Což ale není dost dobře možné a snesitelné. Ať je situace jakákoliv, vždycky se najde něco, za co prostě platit musíme.

A kde aspoň na ono naprosté minimum plateb peníze sehnat? Kde vzít aspoň na to abychom přežívali a nestali se neplatiči se všemi negativními následky, jež tato situace mnohdy přináší? Ano, někdy už si můžeme potřebné peníze už jenom půjčit. Využít cizí finanční pomoc a zavázat se, že ji prostě později zase vrátíme i s úroky. Což dělá půjčky nedokonalými, ale často už jen jedinými pomocníky.

eura bankovky

Jenže ani půjčky nemíváme jisté. Můžeme je dostat, ale také nemusíme. To záleží obvykle na tom, jak zvládneme přesvědčit o své bonitě, o své schopnosti a ochotě to půjčené vrátit. Když o tom přesvědčit zvládneme, někdo nám jistě půjčí. Třeba banka, třeba někdo jiný. Ale když máme příjmy nízké tak, že se nám kdekdo zdráhá půjčit, nebo když máme nežádoucí záznamy v registrech dlužníků? Co pak?

Pak je tu nebankovní hypotéka bez registru Hypotéky bez registru, která nás naštěstí nenechá jít ke dnu. Pomůže nám, pokud se za ni aspoň dokážeme zaručit zástavou nemovitosti.