Proč je vhodná pravidelná revize a kontrola stoupačekStoupačky jsou evergreenem každého bytu v panelovém domě. Jedná se o prostor, který vede valnou většinu vodovodních a odpadních trubek. Představuje také důvod, proč jsou koupelny, záchody i dřezy v podstatě u všech bytů na jednom místě – je to výhodnější a také jednodušší z konstrukčního hlediska.

Je ovšem jasné, že i zde se mohou vyskytnout problémy. Zvláště když vezmeme v úvahu, že tyto trubky nejsou příliš často měněny, mnohdy dokonce prakticky vůbec. Samozřejmě, je pravdou, že mají dlouhou životnost, ale nikoliv neomezenou. Nehledě na fakt, že dnes již máme k dispozici mnohem lepší materiály i technologie.

spodní část stoupaček

Proto je možné rozhodně doporučit, aby byla prováděna pravidelná revize a kontrola stoupaček Tauris Plus. Tu bychom však měli svěřit pouze kvalifikované osobě s příslušnou certifikací. Možná vás totiž překvapí, kolika problémům se tak můžeme vyhnout.

Jistě, je pravdou, že naprostá většina domů to nedělá, neboť by to byl příliš velký zásah do rozpočtu fondu oprav. Co si však tito lidé neuvědomují je fakt, že když se něco pokazí, následná škoda bude s největší pravděpodobností mnohem, mnohem větší.

stoupačkami se rozvádí voda

Jistě, většinou se dodržuje fakt, že každý vlastník je zodpovědný za tu část stoupačky, která prochází jeho bytem. Nesmíme však zapomínat, že se stále jedná o propojený systém. Pokud se objeví porucha v jednom bytě, zákonitě to ovlivní i všechny ostatní. A to může značně narušit sousedské vztahy, nehledě na finanční stránku věci.

Ideální tedy je, pokud se vlastníci dohodnou na určitém intervalu, ve kterém se budou tyto revize provádět. Následně se bude postupovat podobně, jako když vás navštíví člověk pro odečet plynu či elektřiny.

Bohužel, něco takového mnohdy naráží na odpor, neboť pokud už se lidé shodnou na potřebě revizí, pak se nedohodnou na lhůtě. A to je velká škoda, neboť si tím zadělávají na budoucí problémy.