Kam se hodí venkovní kované zábradlíZápraží rekreační chaty – rekreační objekty bývají v mnoha případech velice stylové a vkusně řešené, stačí se zajet podívat do některé z chatových oblastí a budete mít možnost zjistit nápaditost stavitelů či architektů, která doslova nezná hranic. Střídají se tu mezi sebou i různé stavební materiály, nejčastěji dřevo, kámen, keramika, vápenný štuk, a také kov. A právě sem se báječně hodí kované zábradlí venkovní. Lze jej umístit na zápraží, na balkon, ke schůdkům a také na okraj přístupového chodníčku. Výhodou výkovků z konstrukční oceli jsou minimální nároky na údržbu a velmi dlouhá životnost, ačkoli se zdá, že budou napadány korozí.

kované výrobky

Terasa – venkovní balkony a terasy se bez zábradlí neobejdou, jde o nebezpečné stavební prvky, odkud hrozí pád do prohlubně. Zabezpečení terasy kovaným zábradlím bude budit dojem masivnosti a zároveň nebývalé elegance, protože kovářská ruční výroba si stále udržuje velký respekt, a je považována spíše za užitné umění, než za řemeslnou činnost. Tvarů kovaného zábradlí je bezpočet, a jste-li na pochybách, jaký z nich se k vašemu domu nejlépe hodí, můžete se poradit s designérem, který se s těmito výrobky setkává v rámci své profesní praxe.

kované zábradlí

Schodiště – ponechat schodiště bez zábradlí si můžete dovolit jen tam, kde se jedná o několik širokých a přehledných nízkých schodů ke vchodovým dveřím. U schodišť v interiéru z přízemí do patra a dalších podobných řešení je zábradlí opět nutností, a i zde může vyniknout mistrovská kovářská práce. Právě zde si uvědomíte, proč se kováři již v minulosti těšili velké úctě panovníků i prostého lidu, protože co výrobek, to originál, jedinečný a neopakovatelný. Ruční práce je stále doceňována jako něco výjimečného, čemu se nemůže rovnat žádná robotika a automatizace. Lidské ruce a mysl zkrátka žádný robot nemůže nahradit.