Konstrukce a výroba


Výpočty a modelování

Když budeme konstruovat nějaký stroj či výrobek využívaný v praxi, tak se většinou nevyhneme počítání. Začít se může u pevnostních podmínek, protože díky nim můžeme navrhnout takové součástky, které vydrží zatížení při provozu. Samozřejmě namáhání může být více druhů jako je třeba dynamické, takže každý případ je potřeba posoudit jednotlivě.

3D model

U takového čerpadla se hraje také na tlak a objemový průtok. Jakmile máme vše potřebné spočítáno a vybrané vhodné materiály, tak přichází modelování jednotlivých součástek ve 3D softwaru, kde je následně spojujeme v jeden celek do sestavy. Nechybí ani tvorba výkresů. Programy toho však umí ještě mnohem více. Můžeme si v nich třeba nasimulovat nějaký způsob tváření a prohlédnout si napětí v materiálu. Podle toho zjistíme, zda někde nedojde k jeho trvalé deformaci. Přeci jen je lepší přijít na to v počítači, než až bude hotový třeba ohýbací nástroj a budeme to zkoušet v praxi.

Výroba

Dnes uvidíme člověka ve firmě ovládat třeba frézku ručně celkem málo, protože se masivně rozšířili CNC stroje. Ty se naprogramují a ony pak běží klidně celé směny a vyrábí nám jeden kus za druhým. Mezi moderní způsoby patří také elektroerozivní obrábění, které si poradí i s dost tvrdým materiálem. Tyto a další vybavení má ve své strojovně společnost HRO ECHNOLOGY, takže si od nich můžete nechat vyrobit mnoho různých nástrojů a strojů. Ve svém oboru patří rozhodně mezi specialisty, a proto nemají problém poradit si i s dost specifickou zakázkou.

CNC obrábění

Výrobou to pro ně nekončí, protože kusy jdou dále do kontroly. Zde totiž mají 3D souřadnicové stroje, které pracují s velmi vysokou přesností, takže máte jistotu, že vše bude v zadaných tolerancích. Společnost se také zabývá výrobou vstřikovacích forem, díky kterým můžete vyrábět spoustu součástek z plastu, přičemž tento materiál patří v současnosti mezi hodně oblíbené.