Cestujeme s miminkem na dovolenou


Toužíte po tom, konečně si v průběhu mateřské dovolené oddychnout někde jinde, než v místě vašeho trvalého pobytu, a očekáváte, že váš partner k tomu zaujme pozitivní stanovisko? Ponorková nemoc je jednou z nejhorších obtíží dlouhodobého pobytu na jednom místě a právě manželova dovolená k její léčbě může výrazně přispět.

oblečení pro miminko

Na nic nezapomeňte

Moderní technologie nabízí pestrou plejádu různých vychytávek, kam patří i mobilní telefony se záznamníky a diáři. Nespoléhejte však na nic z toho a raději si pořiďte docela obyčejný blok s kartonovými deskami, nejlépe A6, co se vejde pohodlně do kabelky, a kam si budete zaznamenávat vše potřebné. Odtud se vám nic neztratí, nic nevymaže, a nemusíte žádná data nikde duplikovat a obávat se jejich zneužití. Zapište si do papírového záznamníku, abyste nezapomněly na výživu a oblečení pro miminka https://www.kojeneckeobleceni.cz/Kojenecke-soupravy-PORODNICE-c2_0_1.htm, a samozřejmě i potřebné vybavení pro sebe. Jiné předměty užijete v létě u moře, jiné na jaře nebo na podzim v horách.

hračka pro děti

Kde se s miminkem budete cítit dobře

Někteří lidé, například z velkých měst, mají tendenci pobývat na dovolené tam, kdy jim to alespoň okrajově připomíná současný pobyt. Mohou se pak situovat do více zalidněných oblastí, kde je poměrně velký společenský a dopravní ruch, což jsou třeba některá vyhlášená přímořská letoviska. Rádi bychom vám naznačili, že pro vaše miminko to může znamenat zvýšený stres, a že je výhodnější vycestovat tam, kde je více klidu a pohody.

Zapomeňte raději na dlouhé cesty do zahraničí a situujte se na pobyt v tuzemsku, například v Jizerských či Lužických horách, v oblasti zvané Česká Kanada a Česká Sibiř, na Třeboňsku a Českokrumlovsku, nebo třeba v lázeňské lokalitě západních Čech. Pohodová atmosféra a krásná příroda vám dají mnohem víc, než drahé suvenýry v našlapané tržnici, kde je hlava na hlavě, a vy se tudy chystáte projíždět s kočárkem a vaším miminkem.