Jak barevně vyladit betonový plot


Betonové ploty dnes můžete zahlédnout na mnoha místech, jejich obliba roste zejména díky přijatelné ceně, rychlosti výstavby a dlouhé životnosti. O sestavený plot se nemusíte prakticky vůbec starat, nevyžaduje žádné nátěry, broušení, odstraňování staré vrstvy malby apod. Betonové odlitky se zhotovují v různých barvách a lze je poměrně dobře ladit k domovním fasádám i k zahradní zeleni. Zajímavé jsou zejména v podobě různých barevných kontrastů s domovními fasádami, anebo plotovými panely jako takovými.

betonový plot

Pokládka desek ve třech řadách na sobě – betonový plot sestavený v jedné barvě zajímavě vynikne vůči svému okolí v kontrastních barvách, to je fakt, ale stává se tu, že se opticky zaměříte na jednotlivé přechody mezi deskami, které nejsou vyspárované, jak tomu bývá u keramické dlažby, nýbrž jsou tu desky položené přímo na sebe. Štěrbina mezi deskami však bývá poměrně zřetelná, a to docela kazí estetický dojem. Tohoto jevu se ovšem velmi jednoduše a efektivně zbavíte v okamžiku, kdy položíte na sebe desky ve dvou kontrastních barvách, aby celkový koncept vytvářel šachovnicové pole. Střídání například šedých a červených panelů vypadá velmi efektně a spáry mezi panely celkový dojem z oplocení vůbec nekazí. Řeklo by se drobnost, ale celkem zásadní a důležitá.

plot se dřevem

Beton a dřevo – betonový plot se velmi dobře kombinuje se dřevem. Opět zde skvěle vynikne kontrast dvou barev, tentokrát postačí kombinace barvy dřevěné lazury s barvou betonu, anebo můžete zkusit řešení nenápadného šedého betonu se dvěma barvami dřevěných latí, které střídáte mezi sebou buď po jednotlivých polích, anebo v rámci jednoho pole mezi jednotlivými latěmi. Jestliže si s barevným řešením důkladně pohrajete ještě před započetím stavby v rámci projektu, který si vizualizujete na počítači, můžete být příjemně překvapeni, jaké možnosti vám betonový plot vlastně nabízí.