Svatba v rodině


Když někdo pomyslí na svatbu, vyvolá to zpravidla v rodině velkou vlnu. Jakou, to už je na situaci. Je-li toto vítáno, jásá se a všichni se radují. Na Slovácku sa otvírá slivovica a slope sa až do rána. Pokus svatba vítaní není, je tu vlna křiku, nadávek a nezřídka i palných zbraní. Pravda, spíše na Sicílii než u nás, ale i tak se musí tato možnost dát na přetřes.

My se vyhneme katastrofickým scénářům a podíváme se jenom na ten veselejší. Ten začíná plánováním. Nejprve je třeba zvolit místo. To je podle chuti domácích, tedy většinou to bývá hospoda, nebo doma. V obou případech to znamená starosti, ale což nejsou krásné? Pak se zajistí jídlo a pití, nebo ještě také odvoz pro ty, kteří drobátko přeberou.

navlékání prstýnku

A když je všechno naplánováno, vyberou se šaty pro oba a už se zkouší. A když konečně nadejde ten slavný den, je nebývalý klid. Nikdo nepřijíždí, nikdo není ani na úřadě a hospoda zeje prázdnotou. Co se to stalo? Nic zvláštního. Nikdo totiž nedal vytisknout a rozeslat svatební oznámení. A to byla ta základní chyba. Samozřejmě, že je tento mini příběh pouze fiktivní. Ale co kdyby…

mladý pár

Vy se samozřejmě zaskočit nedejte. A nepřemýšlejte, co a jak, ale domluvte se s firmou, která tato oznámení vyrábí, a to neskutečné profesionální úrovni. Víte, že dokonce můžete předat své návrhy a firma bude pracovat podle nich? Budete tedy mít oznámení jako kdybyste ho dělali sami a bude přesně podle vašich představ.

Pamatujte si, že na tomto kousku něčeho závisí, jak vás budou posuzovat ti, kteří jej dostali. Na kousek umaštěného papíru by se asi dívali dost škaredě. Takže si opravdu dejte čas a projděte si všechny možnosti, které vám budou předvedeny. Klidně přidávejte již k hotovému návrhu, nebo naopak zase něco uberte. Svatební oznámení je vaše vizitka a jistě se i vy sami na ně někdy po letech, třeba již jen jako důchodci, podíváte.