Pryč se zapáchajícím a špinavým kobercem


Pořídili jste si před několika lety krásný nový vlněný koberec a připadá vám, že by stálo za úvahu jej vyměnit za nový? Domníváte se, že je příliš zašlý a ochozený? Možná by potřeboval pouze důkladně vyčistit, protože zašlapaný prach, který nelze odsát běžným vysavačem, vytváří na jeho povrchu šedavý povlak, a to působí na lidskou psychiku podobně, jako zatažená obloha – jakmile se rozeženou mraky a vysvitne slunce, modré nebe hned rozjasní tvář, neboť šedou vnímá lidská mysl jako ponurou a depresivní.

špinavý koberec

Kdy jste naposledy nechali čistit koberec profesionály – toto otázku si pokládejte častěji, protože běžný vysavač opravdu nedokáže koberec efektivně zbavit všech chlupů, prachových zrn, mastnoty, potu, drobků, zbytků jídla, zvířecích exkrementů a čehokoli dalšího,,co na koberec v průběhu dne dopadá, aniž bychom to běžně zachytili našimi smysly. Jakmile vpustíte na koberec čisticí stroj, vzápětí poznáte rozdíl a možná, že se dovtípíte, že přece jen není třeba vlněný koberec vyhazovat a kupovat nový. Pokud ovšem zatoužíte po změně a chcete koberec vyměnit za jinou krytinu, třeba za více barevná vlákna, nebo na podlahu položit palubky či kamennou dlažbu a do středu místnosti umístit pouze koberec kusový v malém rozměru – pak to je něco jiného.

barevný koberec

Nečistota však není jediný důvod, proč lidé předčasně vyhazují koberce, aniž by to bylo nutné. Tím dalším důvodem je nepříjemný odér, který připomíná kombinaci žluklého másla a čtrnáct dnů nošených ponožek na nemytých chodidlech. Toto dovede odradit i silné nátury, zejména pokud se posadíte na podlahu v domnění, že na koberci budete cvičit nebo si tu chcete s dětmi skládat puzzle. Buďte však bez obav, čisticí stroje na čištění vlněných koberců si poradí i s tímto problémem, nic tedy raději nevyhazujte, dokud se nepřesvědčíte o tom, že se koberec dá perfektně vyčistit, a že pak může vypadat jako nový, a že nebude páchnout.