Vytvořte si ve svém bytě romantické zázemíTaké se řadíte k milovníkům romantiky a rádi přetváříte prostředí, v němž žijete, aby bylo příjemné na pohled, vkusné i praktické zároveň? Romantický pohled na svět má výhodu v tom, že svou něžnou krásu přenáší na ostatní a ovlivňuje veřejné mínění a životní styl. Dnes je bohužel všude kolem nás spousta násilí a dalších negativních emocí a není to zrovna příznivé období pro romantické prožitky, nicméně měli bychom se snažit vést lidi kolem sebe k lepším vztahům, vždyť jsme na jedné lodi, a když budeme mezi sebou válčit, loď se brzy potopí.

barevné závěsy

S vytvořením romantického zázemí ve vlastním domově můžeme začít v podstatě kdykoli. Pomohou nám k tomu pokojové rostliny, což jsou ty nejlepší, a navíc živé dekorace, k nimž se také velmi dobře kombinuje nábytek, podlahová krytina, svítidla, a samozřejmě i záclony a závěsy.

krajková látka

Se závěsy, ubrusy, prostíráním a okrasnými dečkami máme dnes mnoho možností, co se týče materiálu, vzorů i barev a jednou z těch nejzajímavějších a nejvíce působivých je krajka, bavlněná madeira s jemnou, téměř neznatelnou výšivkou. Jedná se o velmi lehký, splývavý materiál, z něhož se vyrábí letní oblečení, převážně halenky či šaty, a právě ona vzdušnost přináší do obytného prostoru jakési uvolnění a příjemné romantické rozpoložení.

Velice atraktivní dojem vytvoříte v barvách lásky krajky v barvě růžové, anebo blankytně modré či průsvitné žluté. Takové závěsy užijete v kuchyni, v dětském pokoji i v ložnici a uplatní se jak v městském bytě, tak i v rekreačním objektu, který obýváte převážně v letním období.

V porovnání s některými, převážně syntetickými materiály, je madeira dražší, ale není nedostupná. Každopádně pro výrobu dekorativních látek a předmětů je to jedna z nejkrásnějších tkanin, jaké jsou na trhu k mání, a doporučujeme ji každé šikovné švadleně, která si ráda zhotovuje oděvy a bytové vybavení podle svého vlastního vkusu.