Najmout si na mytí oken úklidovou firmu není žádná ostudaUmytá okna a okenní parapety jsou vždy jistou vizitkou smyslu pro pořádek a čistotu, i když jsou samozřejmě pouze součástí komplexního úklidu domácnosti či pracoviště. Pozvat si domů na návštěvu vaše přátele, případně i někoho cizího, například řemeslníka, a mít zašpiněná a ušmudlaná okna, většinu těchto osob upozorní na to, že nejste zrovna čistotní, což také může celkově promluvit do hodnocení kvality vašeho života.

bytový dům

Jenže umývat okna není jen tak. Není to sice samo o sobě náročné, co se týče techniky či fyzické kondice, ale jsou tu jisté momenty, kvůli nimž je rozumnější svěřit tuto práci odborníkům.

Závratě – míváte závrať, točí se vám hlava a máte celkově divný pocit od žaludku či svírání v hrdle, jestliže se zadíváte při otevřeném okně dolů z devátého patra? Nejste sami, takových jedinců je celá řada, a vy všichni byste rozhodně neměli riskovat umývat okna v takovýchto prostorách. A nemusí jít ani o deváté patro, někdy stačí patro třetí a cítíte se nepříjemně. Závrať způsobí špatnou koordinaci pohybů a pád okna je v takové situaci velmi pravděpodobný.

okna v paneláku

I nízká podlaží mohou být nebezpečná – víte, že když se pod vámi svezou štafle nebo uklouznete a vypadnete z okna z pouhého zvýšeného přízemí či z prvního patra, a dopadnete na záda či na hlavu, že se může jednat o smrtelný úraz? Mytí oken ve Frýdku Místku TN úklid a kdekoli jinde je poměrně nebezpečná činnost, která vyžaduje maximální soustředění a bezpečnostní opatření.

Vratké židle a štafle – umývat okno přímo ve stoje na podlaze je celkem bezpečné, ale jakmile musíte stoupnout na nějakou vyvýšeninu, například na stoličku, židli nebo štafličky, jste rázem skoro jednou nohou venku. Tehdy stačí jen malé zaváhání a jakmile se pod vámi židle zakolíbá, ztratíte balanc a vaše těžiště vás přímo katapultuje ven. K tomu přispívají i kluzké podrážky bot nebo klouzavé ponožky, proto se vyplatí, když už se do toho pustíte sami, ponožky svléknout a mýt okna bosí.