Chutná káva


Je opravdu hodně lidí, kteří si dopřávají opravdu každý den kávu. Musím uznat, že jsou, ale samozřejmě také lidé, kteří kávu vůbec nepiji. Vzpomínám si, když si můj bratr pozval kamarády, se kterými potom griloval u nás na zahradě. Já jsem tam měla pozvané také dvě kamarádky. No, abych se tam odvděčila a také pohostila, tak jsem se každého zeptala, jestli chtějí kávu. Jenom co jsem se zeptala, tak jsem se už ihned otáčela, protože jsem předpokládala, že my mladí lidé budeme pít opravdu kávu opravdu všichni. Jenomže dva lidé se mi ozvali, přesněji dva pánové, že kávu https://darka-shop.cz/katalog/cerstve-prazena-zrnkova-kava-arabica vůbec nepiji.

Pauza na kávu.

Že prý ji pili jednou v mládí a vůbec jim nechutnala, že prý byla úplně hořká a že jim to nechutná ani s cukrem. Byla jsem docela překvapená, protože ti pánové byli takoví hromotluci. Vždyť jsem myslela, že snad obědvají i železo anebo kamení. Takže jich tam se jich zeptala, jestli třeba nechtějí kapučíno, ale oba dva to odmítli a raději řekli, že si dají nealkoholické pivo, takže jsem jim samozřejmě vyhověla, protože nealkoholické pivo už jsem doma také měla v zásobě. To vždycky poje otec, když přijede ke mně na návštěvu se svou přítelkyní. Ale byla jsem zase ráda, že mi káva zbude, protože jsem na kávě závislá a myslím si, že kávu by lidé měli pít hlavně k také kvůli tomu, když třeba mají opravdu hodně nízký tlak.

Miluji kávu.

A to je přesně můj případ. Já mám hodně nízký tlak, takže jsem opravdu ráda, že mě káva vždycky každé ráno nakopne. Kávu si dopřávám dvakrát denně. A to ihned ráno a potom ještě o polední pauze v práci. Musím říct, že káva mě opravdu hodně chutná a já ji ani vůbec nesladím. A věděli jste také vůbec o tom, že existují různé druhy káv? Třeba s příchutí mandlí nebo vanilky anebo třešně či čokolády? To už přímo není tak úplně silná klasická káva, jako například černá káva, ale jsou to takové chuťové kávy, které si třeba lidé dopřávají někde k alkoholovým dýchánkům. Musím uznat, že kávu mám ráda a také si kupuji například velice často karamelovou příchuť.