Začínající řidič


Jako začínající řidič si musíte dávat daleko větší pozor než člověk, který už jezdí několik let a už dokáže předvídat, co se asi tak může stát. Řidič, který jezdí už několik let už si dovede i domyslet, jestli řidič, který by do dané křižovatky vjet neměl, do ní skutečně vjede. Jakmile budete mít i vy něco takového v oku, pak věřte, že se tím může zamezit dopravní nehodě. Jestliže má z něčeho začínající řidič strach a je jedno, jestli se jedná o člověka, který chce jezdit na motorce nebo o člověka, který chce jezdit autem, pak to není řízení, ale ostatní řidiči. Člověk nikdy neví, s čím ostatní řidiči přijdou. Tohoto strachu se časem člověk zbaví, a to díky tomu, že si na něco takového zvykne.

stojící auta

Je ale potřeba dostatečně často jezdit, abyste si zvykli a abyste dostali do oka vše, co je do něj potřeba dostat. Pokud jste na úplném začátku, bylo by nejlepší, pokud byste od všech jezdili co možná nejdále a to proto, abyste byli klidnější a měli dostatek času zareagovat, pokud by se náhodou před vámi cokoliv stalo. Jeden opravdu nikde neví, co se na cestě může přihodit a čím dál budete, tím je to lepší, jelikož budete mít více času na to, abyste nějakým způsobem zareagovali.

stojící motorka

Uvidíte, že si na vše zvyknete a na konec všechno dobře dopadne. Nemějte strach z toho, že byste se nenaučili to, co dnes umí jiní řidiči. Všechno je to o letech řízení a zkušenostech. Po nějaké době budete skutečně vědět, co máte a co nemáte čekat. Některými situacemi může být člověk velmi překvapen. Věřte, že takových situací uvidíte na cestě velké množství. Je dost možné, že si někdy budete dokonce i říkat, že jste měli opravdu velké štěstí, že se vám nic nestalo, protože to, co někdo předvedl, nebylo zrovna něco, co by se mělo na cestách vyskytovat. Skutečně je potřeba jezdit, abyste si zvykli. Bez toho se nenaučíte to, co je vhodné se naučit, abyste se nemuseli bát.