Léky na bolest


Stačí vteřiny a život se může změnit k nepoznání. Dopravní nehoda, nemoc nebo jiné neduhy mohou vést k neúprosným bolestem, které se nedají zvládnout a musí nastoupit lékařská péče a nasazení opiátů. Možná se v hlavě honí myšlenky na to, zdali by to nešlo jinak, třeba přírodní cestou. Jedna možnost by tu byla, a to vyzkoušet kratom. Je pravdou, že vzhledem k nedostatku klinických studií je třeba být při jeho užívání maximálně opatrní a na druhou stranu asi ani není na místě ho začít používat, pokud o něm nebudete nic vědět. Ačkoliv mnozí uživatelé vydávají stejné svědectví o tom, že se celkově jejich stav zlepšil, tak prozatím kratom není ani na seznamu schválených jako přírodní doplněk.

druh kratomu

Zákony rozhodují

Kratom je dokonce v některých zemích zakázaný. V Česku je prozatím zcela legální jeho prodej osobám, které dosáhly plnoletosti a užívání je na samotných zákaznících. Jaké má kratom účinky, že je kolem něho tolik diskutované téma? Podle referencí, tak je hned několik možných účinků.

  • Analgetické – kdy skutečně pomáhá zmírnit i nesnesitelnou bolest, čímž by se mu dala přiřknout účinnost jako analgetikum.
  • Stimulační – rozhodně se nyní nebavíme o vysokých dávkách, ale v doporučených denních hodnotách. V tomto případě kratom zvyšuje energii, ale rovněž i koncentraci a jedince se tak více soustředí.
  • Uklidňující – někteří uživatelé mají pocit, že dokáží zvládnout lépe stresové podmínky, napětí, ale také se snadněji vyrovnávají s depresí nebo úzkostí.
  • Ovlivňující – díky tomu, že může ovlivnit náladu, tak v podstatě dokáže vytvořit i například emoční stabilitu.

kratom zelený
Je vždy nutné k účinkům kratomu přihlížet s nadhledem, jelikož to, co pomáhá jednomu, tak u druhého může mít opačný efekt. Vždy je dobré začít v menších dávkách a vypozorovat jaké jsou účinky. Rozhodně nepřekračovat denní doporučenou dávku.