Barvy na brzdy a brzdové třmeny Foliatec – videorecenze

https://youtube.com/watch?v=VOSVT2RhRH4%3Fautoplay%3D1

Textový přepis videa:

Ahoj, já jsem Pavel z e-shopu kapu.cz a vítám vás u našeho prvního produktového videa, kde se společně budeme věnovat videorecenzím produktů.

V tomto prvním díle bychom se společně podívali na Barvy na brzdové třmeny od německého výrobce Foliatec.

Vlastnosti

Tato barva je vyráběna speciálně na brzdové třmeny, nebo jiné teplotně namáhané části vozu, o čemž svědčí její teplotní odolnost, která je do nějakých 300°C.  Barva jako taková je samozřejmě také velice odolná vůči chemickému či mechanickému namáhání. Jedná se o barvu dvousložkovou, před aplikací je tedy potřeba ji zředit s tvrdidlem. Tvrdidlo je součástí balení a ředění se provádí v poměru 3:1.

Obsah balení

Barva včetně veškerého příslušenství, které je celkem bohaté, je zabalená do jedné krabičky oranžové barvy typické právě pro Foliatec. Když ji otevřeme, vidíme, že v balení je toho příslušenství opravdu hodně. Vidím zde špachtli na rozmíchání barvy, štětec pro její nanášení, kartáč na očištění brzdičů od rzi, sprej s odmašťovačem, ochranné rukavice, plechovku s tvrdidlem a nakonec samotnou plechovku s barvou.

Jediné, co není součástí balení, ale pro pohodlnou aplikaci je vhodné mít, je nádobka na rozmíchání barvy s tvrdidlem a páska pro zakrytí částí, které nechceme natírat. To by měly být především brzdové kotouče, které barvou rozhodně nenatírejte. Oba tyto doporučované produkty však také naleznete v naší nabídce.

Jedno toto balení vám v klidu vystačí na všechny čtyři brzdové třmeny, případně na přední brzdové třmeny a zadní bubny, takže v pohodě vystačí na celé auto nebo motorku.

Aplikace

Samotné aplikace této barvy se rozhodně nebojte, každý by ji měl zvládnout sám doma naprosto bez problémů. My pro vás i přes to chystáme natočit krátké video, ve kterém vám ukážeme přesný postup, jak barvu aplikovat na brzdové třmeny. Toto video by mělo by být dostupné během několika následujících dní.

Provedení

Barvy jsou k dostání v lesklém i matném provedení, případně v metalickém nebo neonovém provedení. Co se týče výběru barev, tak těch je opravdu veliké množství. Já tady teď momentálně držím žlutou lesklou, nicméně mezi ty nejoblíbenější můžu zařadit červenou leskloumodrou lesklou případně i zelenou lesklou.

Mezi ty méně oblíbené, i když z mého pohledu docela zajímavé, můžu zmínit například oranžovou neonovou, nebo pak pro dámy růžovou lesklou.

Závěr

Čas od času od vás dostáváme e-maily s dotazy, jestli se brzdiče natřené těmito barvami musí mýt nějakou speciální metodou nebo přípravkem. Nebojte se, nemusejí. Můžete je mýt samozřejmě stejně jako myjete karoserii svého auta, nebo kola. Je to fakt úplně jedno, barva je opravdu velice odolná, a nemusíte se obávat, že by zrovna mytí s ní něco udělalo.

Poslední informace, kterou jsem vám ještě chtěl říct je, že tyto barvy brzdiče držíme stále skladem, takže jejich dodání můžete očekávat v podstatě již následující pracovní den po objednání.

Nezapomeňte nás i nadále sledovat na našich sociálních sítích jako je Facebook nebo YouTube, případně na našem blogu.

Tak jo, v dnešním videu je to vše, já se s vámi loučím a budu rád za vaše komentáře k tomuto videu.

www.kapu.cz